.

 חוגי אמנות במוזיאון פתח תקוה

 

אידאה, מחלקת חינוך וקהילה במוזיאון פתח תקוה לאמנות מציעה חוגי אמנות איכותיים לשנת הלימודים הקרובה.
החוגים מתקיימים בסדנאות המוזיאון על ידי אמנים-מורים באווירה מקצועית, נעימה ומשפחתית. המדריכים שלנו מקנים לילדים את אבני היסוד בתחומי האמנות ומעודדים ביטוי אמנותי יחד עם ידע וחשיפה רחבה לאמנות. אנו מציעים התנסות מעמיקה בציור ורישום, פיסול, צילום, וידיאו, קומיקס ואנימציה. במהלך השנה מבקרים ילדי החוגים בתערוכות המתחלפות במוזיאון ובסופה מציגים תערוכה מעבודותיהם.

 

מתעניינים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בשמחה

 

 

החוגים שלנו 

חממת אמנות רב תחומית

בחממה הרב-תחומית נלמד ציור, רישום, הדפס, תפירה ופיסול בחומרים שונים, בדגש על שילוב בין התחומים, התנסויות חדשות והנאה. במהלך השנה נערוך היכרות עם עבודות אמנות עכשוויות, בהשראתן נלמד ליצור בטכניקות מסקרנות וחדשניות.

כיתות א' – ב' ימי שני  16:30 - 17:45

כיתות ג'- ד' ימי שני  18:00 – 19:30

ציור ופיסול

בסדנה נעסוק בהיכרות מעמיקה עם ציור ופיסול ונתנסה במגוון טכניקות מרכזיות בתחומים אלו. נכיר מושגי יסוד ונראה כיצד עבודה דו ממדית יכולה להפוך לתלת ממדית ולהפך. נלמד לצייר בפחם, דיו, צבעי מים ואקריליק, על מצעים לא שגרתיים, ונפסל בגבס, חמר ועיסת נייר. במהלך השנה נחשף למקורות השראה שונים: יצירות מפתח של ציירים ופסלים מהעבר וההווה, ביקורים במוזיאון והסביבה שלנו, תוך פיתוח אופן הבעה אישי וייחודי.

כיתות א' -ג' ימי רביעי  16:30-17:45 

כיתות ד'-ו'  ימי רביעי  18:00 – 19:30

קומיקס ואנימציה

חוג מקצועי במהלכו ילמדו התלמידים כיצד בונים סיפור קומיקס וכיצד יוצרים סרטוני אנימציה, תוך התנסות מעשית בציור קומיקס וקריקטורות, פיתוח היכולת הקומית של כל תלמיד וצילום סרטוני אנימציה בטכניקות שונות ומשונות. נלמד כיצד להנפיש חפצים, לדובב ולתזמן אותם ואת יסודות שפת הקומיקס. במהלך השנה נפיק  ביחד פוסטר קבוצתי, חוברת קומיקס משותפת וקליפ אנימציה ליוטיוב.

כיתות ד' -ו' ימי רביעי  17:45 - 19:15

סדנת רישום וציור למתקדמים

החוג ישלב בין חוויה מהנה ומעצימה לבין הקניית כלים מקצועיים. במחצית הראשונה של השנה נתמקד בטכניקות שונות של רישום, ובמחצית השנייה נמשיך לציור בצבע מתוך התבוננות ודמיון. הסדנה תשלב בין תרגילים קבוצתיים לבין בחירתו העצמאית והמקורית של כל ילד. במהלך השנה נצא מהסטודיו לצייר בפארק, בעיר ונבקר בתערוכות המתחלפות במוזיאון. ציורים מתולדות האמנות יהוו לא פעם נקודת מוצא לעבודה המעשית - על מנת להקנות השכלה כללית, הבנה רחבה של עולם האמנות והקשר משמעותי לעבודת כל ילד.

כיתות ד' - ו' ימי ראשון  16:30-18:00

כיתות ז' - ט' ימי ראשון  18:15-20:15

כתת אמן לצילום, וידאו וקולנוע

חוג צילום חווייתי המשלב בין הקניית יסודות טכניים, ידע תיאורטי ופיתוח שפה אישית. במחצית הראשונה נתרגל טכניקות שונות של צילום 'סטילס', נכיר צלמים פורצי דרך, נלמד את השפה הצילומית ועריכה בתוכנת פוטושופ. במחצית השנייה נעבוד עם מצלמת וידאו תוך דגש נוסף על סאונד ותנועה. נלמד לכתוב תסריט ונתנסה בצילום, בימוי ועריכה מקצועיים

כיתות ד' - ו' ימי רביעי  16:30-18:00

כיתות ז' - ט' ימי רביעי  18:15-20:18

נשמח לראותכם

רמי גרינברג, ראש העיר

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.